Description

Perskusininkų duetas „TandemA.S.“ lapkričio 26 d. koncertų salėje „Organum“ sukurs akademine muzika prisodrintam muzikos salonui netikėtą renginį. Sigito Gailiaus ir Andriaus Rekašiaus tandemas, nusipurtęs rimties, akademizmo ir „aukštosios“ kultūros įtakas, marimbos ir vibrafono melodininėmis linijomis bei perkusijos pagalba „įžeminta“ ritmika drąsiausius koncerto publikos svečius kvies... šokti. O jei drąsos pristigs – bent mintimis pasinerti į perkusinės muzikos kuriamą magiją, nukeliančią į gaivališkas, judrias, išlaisvinančias fantazijas, kurios gali tapti realybe.

 

„TandemA.S.“ paruošė išskirtinę programą, paremtą mušamųjų instrumentų įvairove bei virtuozinio atlikimo subtilybėmis. Programoje skambės šių laikų žymiausių pasaulio perkusinės muzikos kompozitorių kūriniai. Tai įdomių, tačiau ir labai skirtingų kultūrų, žemynų bei muzikos stilių samplaika, kurią vienija bendra melodinių bei ritminių perkusijos instrumentų tembrinė paletė. Klausytojo ausį malonins užburiantis marimbos ir vibrafono tandemas, kuris tampa vis populiaresnis derinys šiuolaikinėje muzikoje. Juos papildys ritminė perkusija, suteikianti kontrastingą atspalvį bei sukurianti ritminio šokio pojūtį.

 

Perkusininkai Sigitas Gailius ir Andrius Rekašius muzika domėjosi nuo vaikystės, pirmuosius muzikinius žingsnius žengė kaip pianistai, tačiau jau anksti suprato, kad jų kelias – perkusija. Muzikai studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (A. Rekašius – ir Norvegijos muzikos akademijoje), yra tarptautinių konkursų laureatai, stažavosi užsienyje pas žymius perkusijos pedagogus. Abu perkusininkai yra mušamųjų ansamblio „Giunter percussion“ nariai, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja svarbiausiuose Lietuvos šiuolaikinės muzikos festivaliuose, yra pasirodę su įvairiais orkestrais, chorais. Muzikai taip pat yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės nariai.

Photo and video

Share