Aprašymas

Šis spektaklis - apie šiandieną.

Šis spektaklis - apie kiekvieną iš mūsų šiuo siaubingu laikotarpiu.

Šis spektaklis apie praradimus.

Atviras pokalbis su žiūrovu apie tai, kas pernelyg asmeniška.

Šiame spektaklyje juokingo ir liūdno, tragiško ir komiško yra tiek, kiek mūsų laikais.

„Aš Čia“ – tai Žmogaus istorija.

Spektaklio herojus - iš karto nesuprasi, ar tai „mažas“ ir „nereikalingas“ žmogus iš klasikinės rusų literatūros, ar tai „prarastosios kartos“ atstovas, apdainuotas pasaulio klasikų XX amžiuje. Bet kokiu atveju, jis yra vienas iš mūsų, tarsi atsitiktinai užklydęs į žiūrovų salę ir papasakojęs savo gyvenimo istoriją paskubomis, mikčiodamas, užsikirsdamas, bijodamas, kad jį pertrauks ir neišgirs iki galo. O jam tikrai reikia išsipasakoti, nes jei laikys tai savyje, jis neištvers ir numirs.

Žanrų derinys, sukurtas aktoriaus Anatolijaus Belyj ir režisieriaus Jegoro Truhino, apjungia nuostabų šiuolaikinių autorių poezijos skaitymą, meistriškai įkomponuotą į spektaklio tekstą ir dramaturgiją, ir sąveiką su publika bei klounadą, turinčią sąsajų su legendiniu Čarlio Čaplino filmu "Valkata“.

Ir tam tikru momentu mes pamatome „apsinuoginusį aktorių“. Ir jau nebeaišku - ar tai aktorius, ar spektaklio herojus, ar taip erdvėje skamba mūsų pačių mintys.

Žmogus, tarsi surenkantis save iš gabaliukų prieš žiūrovų akis, žaidžia žodžiais ir intonacijomis, pereina nuo vienos temos prie kitos, randa savo balsą ir savo pasirinkimą.

Nes gyvenimas, kaip ir vitražas, susideda iš daugybės skirtingų spalvų gabaliukų. Pasirinkti gyventi - reiškia sugebėti surinkti save iš gabaliukų.

Atskirai verta paminėti spektaklyje skambančių poetinių tekstų pasirinkimas. Visi jie parašyti įvairiuose pasaulio kampeliuose po 2022 metų vasario 24 dienos, tačiau su tokiu pačiu neišvengiamu skausmu. Kiekvienas spektaklyje skambantis eilėraštis – tai ypatinga nuotaika, dar viena Žmogaus sielos pusė: nuo žaizdas gydančių angelų šnabždesio iki nežmoniško riksmo visiškoje žmogaus sielvarto tamsoje.

Ir vis dėlto šis spektaklis yra apie meilę, apie dvasios stiprybę, apie šviesos troškimą ir didelę gyvybės galią, kuri galiausiai nugali bet kokį blogį.

"Aš čia" – sakome mes jums, mes gyvi, nepaisant nieko.

Spektaklio kūrėjai ir aktoriai:

Herojus - teatro ir kino aktorius Anatolijus Belyj, išreiškęs pilietinę poziciją ir palikęs Rusiją po 2022 02 24.

Režisierius ir idėjos autorius - Egor Truhin, išvykęs iš Rusijos po 2022 02 24.

Eilėraščių autoriai: Alya Khaitlina, Zhenya Berkovich, Lena Berson, Vadim Zhuk ir kt.

Monologų autoriai – Anatolijus Belyj, Egoras Truhinas.Vilniaus Senasis Teatras, J. Basanavičiaus g. 13, LT – 03108 Vilnius


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.


Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti