Aprašymas

Lauryna Šablevičiūtė ir Nicholas Ashtonas pirmą kartą susitiko 2008 m., kai buvo pakviesti kartu koncertuoti Glazgo universiteto šiuolaikinės muzikos festivalyje „Sound Thought“. Skirtingai nei daugelis fortepijoninių duetų, Lauryna ir Nicholas kūrinius interpretuoja kaip solistų tandemas, gerbiantis tradicines garso kokybės derinimo idėjas ir kartu išsaugantis vienas kito individualumą.
Pianistų fortepijoninis duetas "Re:Sono" susikūrė 2015 m., siekiant paskatinti kompozitorius kurti repertuarą dviem fortepijonams, jį nuolat atnaujinti ir praturtinti. Duetas džiaugiasi galėdamas dalintis bendra solinio ir kamerinio muzikavimo patirtimi, atlikdamas įvairių epochų, o ypač šiuolaikinę muziką. Pianistai savo, kaip tarptautinių atlikėjų kompetenciją ir aistrą muzikai perduoda jaunajai kartai, skatindami pažinti fortepijonų dueto repertuarą. Jie daug nuveikė atgaivindami užmirštus kūrinius dviem fortepijonams, kurie po premjeros tapo apleisti arba išvis nebuvo atlikti.
„Re:Sono“ koncertavo tokiose vietose kaip Škotijos karališkoji konservatorija ir Edinburgo, Salfordo, Glazgo, Edinburgo Napier ir Liverpool Hope universitetai, pristatė šiose institucijose studijuojančių ir dirbančių kompozitorių kūrinių premjeras.
Pianistė Lauryna Šablevičiūtė muzikos kelią pradėjo M.K. Čiurlionio meno mokykloje, mokytojos Jūratės Karosaitės klasėje. 1998 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją prof. Birutės Vainiūnaitės fortepijono specialybės klasėje. Nuo 1998 m. gyvena ir dirba Jugtinėje Karalystėje, Mančesteryje. Tais pačiais metais pradėjo dirbti koncertmeistere Karališkojoje Škotijos Akademijoje, kurioje pas prof. Fali Pavri 2003 m. įgijo fortepijono solistės magistro laipsnį.
Šalia aktyvios koncertinės veiklos Lauryna taip pat dėsto fortepijoną Karališkajame Šiaurės muzikos koledže bei Chethams muzikos mokykloje. Pianistė dažnai bendradarbiauja su BBC filharmonijos simfoniniu orkestru bei Halle orkestru. Ji aktyviai isitraukė i projektus, skirtus klasikinės muzikos sklaidai sunkiai pasiekiamose Šiaurės Britanijos miestelių mokyklose .
Tarp pianistės laisvalaikio užsiėmimų - sportinis bėgimas ir žmogaus savistabos psichologijos pažinimas.
Nicholas Ashton gimė Prestone, Lankašyre ir įgijo išsilavinimą Mančesterio Chetham mokykloje, kur taip pat mokėsi kompozicijos, arfos ir klavesino. Studijavo Karališkajame Šiaurės muzikos koledže bei Edinburgo universitete, Ženevos konservatorijoje ir Frankfurto aukštojoje muzikos mokykloje. Tai plačių meninių ir mokslinių interesų, aktyviai koncertuojantis muzikas. Be to, jis domisi kinu, ypač feministinio kino istorija ir teorija.
PROGRAMA
Benjamin BRITTEN (1913–1976)
Introdukcija ir “Rondo alla Burlesca”, op.23 (1940)
Jane STANLEY (*1976)
“Pentimenti” dviem fortepijonams (2011)
Ralph Vaughan WILLIAMS (1872 – 1958)
Fantasia on Greensleves (Fantazija “Žaliosios rankovės”), (1934)
Steve DAVISMOON (*1964)
“Dérive” dviem fortepijonams (pagal Pierre Boulezą) (2015)
Justė JANULYTĖ (*1982)
Krintančio sniego tyla (2003)
Alan Edward WILLIAMS (*1970)
Premjera: “The Shot, the Jelly and the Pot of Treacle” ("Šoviniai, želė ir puodas sirupo”) (2019)
Alina SAVANENKOVAITĖ (*1973)
Premjera: Per jūrą iki Klaipėdos (“Over the Sea to Klaipeda”) (2017)


Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti