Aprašymas

Koks kamerinės muzikos koncertas būtų be Bacho? O ne tik su juo? Gegužės 5 d.  koncertų salėje „Organum“ šie klausimai bus svarbūs. Vokietijoje kuriantis violončelininkas Giedrius Žukauskas kartu su pianiste Ala Bendoraitiene bei muzikologe Lukrecija Stonkute klausytojus kvies išspręsti koncerto programos koncepcijos galvosūkį ir atrasti savas, unikalias, asmenine patirtimi grįstas programos jungtis. Programoje – Johanno Sebastiano Bacho, Valentino Sylvestrovo, Thorsteno Schmid-Kapfenburgo, Jurgio Juozapaičio, Marvino Camacho Villegaso, Césaro Francko kūriniai. Galimi sprendimo būdai:

A)   Visiems koncerte skambėsiančių kūrinių autoriams Bacho kūryba buvo žinoma ir kiekvieno jų kompozicijoms Bacho muzikinis palikimas darė įtaką.

B)   Koncerto ašies atspirties ir pabaigos taškai – Bachas ir Franckas simbolizuoja akademinės klasikos kanoną, kurį užpildo ir savaip niveliuoja dabarties kompozitorių kūriniai.

C)   Kiekvieno koncerte skambėsiančio kūrinio kompozitoriaus kilmės šalis – skirtinga, reprezentuojanti unikalų tautos skambesį.

D)   Kita (įrašyti renginio komentaruose po apsilankymo koncerte). 

 

Giedrius Žukauskas 2005 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (mokėsi Arūno Palšausko, Ramutės Kalnėnaitės violončelės klasėse, Alos Bendoraitienės fortepijono klasėje). Tais pačiais metais įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje 2011 m. baigė bakalauro ir magistro studijas doc. Edmundo Kulikausko klasėje.  2012–2017 metais Giedrius studijavo Sarbriukeno (Vokietija) aukštojoje muzikos mokykloje, prof. Gustavo Riviniuso violončelės klasėje. Giedrius yra Raimundo Katiliaus styginių instrumentų konkurso III vietos,  kamerinių ansamblių konkurso ,,Pavasario Sonata“  I premijos, VI-jo tarptautinio konkurso „Muzika be sienų“ laureatas (Grand Prix). 2017 metais jis laimėjo I premiją tarptautiniame Luigi Boccherini violončelininkų konkurse Italijoje (Luka mieste). Giedrius yra Miunsterio miesto simfoninio orkestro, fortepijoninio trio „Kartu“ narys.

Ala Bendoraitienė – pianistė, koncertmeisterė, pedagogė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) studijavusi pas prof. Stasį Vainiūną, prof. Mūzą Rubackytę. Kaip pianistė solistė, koncertmeisterė, įvairių kamerinių ansamblių dalyvė Ala yra dalyvavusi virš 3000  koncertų įvairiose pasaulio šalyse, tarp kurių ir Kinijoje bei Kosta Rikoje. A. Bendoraitienė nuo 2014 m. inicijavo ir organizuoja tarptautinį šiuolaikinės muzikos festivalį – pianistų konkursą Vilniuje „Šimtmečio muzika“. Tai tęstinis projektas, rengiamas kas du metus pakaitomis: Lietuvoje (2018) ir Kosta Rikoje (2016). A. Bendoraitienė yra apdovanota „Kultūros Ambasadorės Lietuva – Kosta Rika“ diplomu. Kaip koncertmeisterė yra pelniusi 18-os prestižinių tarptautinių konkursų diplomus, jos mokiniai Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje bei LMTA studentai yra daugelio respublikinių, tarptautinių konkursų laureatai. Ala kaip solistė grojo su ryškiausiais Lietuvos orkestrais, yra ne vieno šiuolaikinės muzikos kūrinio pirmoji atlikėja, taip pat įrašiusi ir savo solinę kompaktinę plokštelę, yra tarptautinių konkursų žiuri narė, veda paskaitas, meistriškumo kursus Lietuvoje bei užsienyje.

 

Koncertą veda muzikologė Lukrecija Stonkutė.

 

PROGRAMA

Johann Sebastian BACH (1685 – 1750)

 Siuita Nr. 3 (C-Dur) violončelei solo, BWV 1009

 Prélude

 Allemande

 Courante

 Sarabande

 Bourrée I und II

 Gigue 

 

Valentin SYLVESTROV (*1937)

“The Messenger 1996” fortepijonui. solo

 

Thorsten SCHMID-KAPFENBURG (*1967)

9 Minučių Miniatiūros violončelei ir fortepijonui

1. Introduktion (quasi Recitativo)

2. Aria 1

3. Scherzo

4. Aria 2

5. Perpetuum mobile

6. Nachtstück (quasi alla siciliana)

7. Toccata

8. Lamento

9. Finale : Valse macabre

 

Jurgis JUOZAPAITIS (*1942)

“ Gulbė”

“ Nostalgija”

 

M Marvin Camacho VILLEGAS (*1966 )

Valsas

Meditacija


César FRANCK   (1822 - 1890)

Sonata A-Dur violončelei ir fortepijonui  (originali versija - smuikui ir fortepijonui)

1. Allegretto moderato

2. Allegro

3. Recitativo – Fantasia. Moderato

4. Allegretto poco mosso



Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti