Aprašymas

Pianistė Jovana Kosanović: patikėti talentu(i)

Klasicizmo epochos genijus, styginių kvarteto ir simfonijos „tėvu“ vadinamas Josephas Haydnas savo kūryboje išbandė įvairiausius muzikinius žanrus, formas bei sudėtis. Daug kam žinomas jo indėlis ne tik į pradžioje minėtuosius žanrus, tačiau ir į muziką fortepijonui bei mišias. „Tačiau kodėl svarbu tai žinoti?“ – turbūt klausiate savęs. Atsakymą į šį klausimą rafinuotais, talentingais ir žaibišku greičiu tobulėjančiais plaštakų judesiais pasufleruos serbų kilmės pianistė Jovana Kosanović koncerte, kuriame jai bus patikėti trijų epochų didžiųjų kompozitorių kūriniai. Galime tik spėti, kad J. Haydno kompozicijos fortepijonui taps skaidria harmonija ir racionalia struktūrine logika paremtu leitmotyvu, kurio pasekoje užgims kompozitoriaus religine pajauta sekanti, tačiau kartu ir subtiliu programiškumu pasižyminti Franzo Liszto Legenda S. 175 Nr. 1 „Šventasis Pranciškus Asyžietis ir jo pamokslas paukščiams“, nakties mistiką reprezentuojantys Aleksandro Scriabino Preliudas ir Noktiurnas kairei rankai op. 9 bei unikaliais harmoniniais sprendimais paremti George‘o Gershwino Trys preliudai. Tad šiame koncerte talentai bus patikėti talentui. Ar išdrįsite patikėti jais Jūs?

Pianistė Jovana Kosanović (g. 1997) kilo iš Somboro (Serbija), muzikės keliu pradėjo eiti būdama šešerių, pirmąsias muzikines žinias įgijo prof. Arletos Štrangarić-Štetos klasėje. Nuo 2012 iki 2016 m. mokėsi Belgrado vidurinėje muzikos mokykloje, prof. Olgos Bauer klasėje. Nuo 2016 m. studijuoja Graco muzikos ir teatro universitete (Austrija), jos dėstytoja – prof. dr. Milana Chernyavska. 2021 m. sausį J. Kosanović aukščiausiais įvertinimais baigė bakalauro studijas ir toliau ten pat siekia įgyti magistro laipsnį.

Pianistė yra surengusi daugiau nei 400 pasirodymų Serbijoje ir užsienyje (Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Kroatijoje, Makedonijoje, Kazachstane ir kitur). Taip pat ji dažna tarptautinių festivalių dalyvė, jos pasirodymai įrašyti tokių televizijos kanalų, kaip RTS, RTV, ORF, Mezzo ir Astana TV. J. Kosanović muzikiniai gabumai ir įdirbis įvertintas daugiau nei keturiasdešimčia prizų nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, tarp kurių – pirmoji vieta Tarptautiniame Magnus fortepijono konkurse, skirtame F. Lisztui, 2021 m. Kaune. Pianistė puoselėja ir kamerinį muzikavimą, yra grojusi įvairiose sudėtyse (fortepijoniniame duete, duete su violončele, fortepijoniniame trio, kvartete) bei pasirodžiusi kartu su orkestru Kolarac salėje, Belgrade.

PROGRAMA

J. Haydn - Sonata C-dur Nr. 58, Hob. XVI/48

F. Liszt - Legenda S. 175 Nr. 1 „Šventasis Pranciškus Asyžietis ir jo pamokslas paukščiams“

J. Haydn - Andante ir variacijos f-moll, Hob. XVII/6

A. Scriabin - Preliudas ir Noktiurnas kairei rankai op. 9

J. Haydn - Sonata E-dur, Hob. XVI/31

G. Gershwin - Trys preliudai

Svarbi informacija

Svarbi info ORGANUM

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio pradžios

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Pertraukos: nėra

Renginio kalba: lietuvių

Nuolaidos: senjorams ir studentams (prie įėjimo pateikti amžių patvirtinantį dokumentą)

Bilietai parduodami ir renginio vietoje prieš koncertą

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti