Aprašymas

Anna Geniušienė (fortepijonas)
Lukas Geniušas (fortepijonas)
Organum koncertų salės svečiai Naujuosius Metus pasitiks drauge su pianistų pora ANNA ir LUKU GENIUŠAIS. Profesinės karjeros viršūnes pasiekę kaip ryškūs solistai, paskutinę metų dieną jie susijungs į nepakartojamą žvaigždžių duetą!
Annos ir Luko ryšys paneigia mitus apie vien tik karjerai pasišventusį menininką. Jie yra šeimai atsidavę du sūnus auginantys tėvai, stiprūs būdami drauge ir žavintys unikalia charizma kiekvienas atskirai. Gyvenimo pilnatvės pajauta alsuoja ir jų fortepijoninis duetas.
Lukas Geniušas yra vienas pačių ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos pianistų. Jo sukaupti svarbūs laimėjimai F. Chopino (2010) ir kituose svarbiausiuose konkursuose įtraukė pianistą į pasaulio atlikėjų elitą. Pasiekęs kūrybinę brandą, jis geba atverti giliausius muzikos klodus. Luko Geniušo įrašai ne kartą pelnė prestižinius apdovanojimus: 2019 m. pianistui įteiktas „Diapason d’OR“ prizas, 2022 m. kartu su Asmik Grigorian jis pelnė „Grammophone“ apdovanojimą, o 2023 m. – Tarptautinį klasikinės muzikos prizą (ICMA).
Anna Geniušienė 2022 metų birželį pasiekė neregėtą moters gyvenimo aukštumą, pelniusi sidabro medalį prestižiniame "Cliburn" tarptautiniame pianistų konkurse JAV. Jos pasirodymą sulaikę kvapą stebėjo daugiau nei 9 milijonai žiūrovų. O jau spalį publikos dievinama laureatė pagimdė antrąjį sūnų! Naujos, daugiasluoksnės ir galingos Annos Geniušienės interpretacijos kelia tūkstančių gerbėjų susižavėjimą visame pasaulyje. Amerikoje Anna patyrė didžiausią triumfą, 2023 m. surengė koncertų turą po šią šalį, pasirodė garsiausiose koncertų salėse.
"Hallelujah Junction" ("Aleliuja sankryža"} - tai maža sunkvežimių stotelė trijų kelių sankryžoje Kalifornijos ir Nevados pasienyje. Ši vieta žymi sunkaus ir alinančio XIX a. emigrantų kelio pabaigą, įveikus High Sierra kalnų perėją ir laimingai pasiekus lygumą. Šio apleisto ir nuo miško gaisrų nukentėjusio užkampio pavadinimas įkvėpė vieną žymiausių mūsų laikų kompozitorių Johną Adamsą sukurti kūrinį dviem fortepijonams, kuris buvo pripažintas amerikietiškojo minimalizmo šedevru.
Annos ir Luko Naujametis koncertas mums atvers XX a. Amerikos muzikinį kraštovaizdį, jo gyvybingą energiją - nuo XX a Niujorko gatvės garsų ir svajingo bliuzo iki "Hallelujah Junction" pilnų gyvenimo džiugesio ir šviesios vilties fortepijoninių pasažų.

PROGRAMA
Igor STRAVINSKY (1882-1971)
Dumbartono ąžuolynas | Dumbarton Oaks (1937-38) | koncertas kameriniam orkestrui Es - dur, 8.v.38 (1937–38), versija dviem fortepijonams
Tempo giusto | Allegretto | Con moto
George GERSHWIN (1898-1937)
Kubietiška uvertiūra | Cuban Overture (1932)
Aaron COPLAND (1900-1990)
El Salon Mexico | Leonardo Bernsteino aranžuotė (1933-36)
Frederic Anthony RZEWSKI (1938-2021)
Winnsboro Cotton Mill Blues iš "Keturių Šiaurės Amerikos baladžių" (1979)
John ADAMS (1947*)
Hallelujah Junction (1996)Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti