Aprašymas

Dalia Šešelgienė (smuikas)
Ramutė Kalnėnaitė (violončelė)
Jūratė Landsbergytė (vargonai)
Programa:
Max Reger (1873-1916)
Introdukcija ir Pasakalija d-moll vargonams
Preliudas iš 2-osios Siuitos d-moll violončelei
Joseph Rheinberger (1839-1901)
Siuita smuikui, violončelei ir vargonams
Con motto
Thema mit Variationen
Sarabanda. Finale
Klasikinės muzikos atlikėjos pristato Maxo Regerio ir Josepho Rheinbergerio kompozicijas smuikui, violončelei ir vargonams. Pagrindinė koncerto ašis – Jūratės Landsbergytės meistriškai valdomi vargonai, kurių skambesys palaipsniui transformuosis, įsiliejant Dalios Šešelgienės (smuikas) ir Ramutės Kalnėnaitės (violončelės) instrumentų garsams.
Jūratė Landsbergytė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vargonus (prof. Leopoldo Digrio kl.) ir muzikos istoriją (prof. Jadvygos Čiurlionytės kl.), muzikos krypties meno daktarė. Ji yra Kijevo tarptautinio konkurso diplomantė, atlikimą tobulinusi daugelyje meistriškumo kursų Vakarų Europoje.
Vargonininkės J. Landsbergytės įrašai yra Lietuvos ir Vokietijos radijo fonduose, muzikantė išleido apie 30 kompaktinių plokštelių. J. Landsbergytė koncertuoja Europos šalyse, JAV, Kanadoje. Su įvairiais atlikėjais dalyvauja tarptautiniuose vargonų festivaliuose
Dalia Šešelgienė, Lietuvos valstybinės konservatorijos absolventė (prof. S. Sondeckio smuiko klasė). Daug metų grojo Lietuvos kameriniame orkestre, su juo gastroliavo. Taip pat smuikininkė ilgą laiką buvo kvarteto ,,Akademija“ narė. Savo patirtimi atlikėja dalinasi meistriškumo kursuose Fondation Bell‘ Arte, Briuselyje.
Viena žymiausių Lietuvos violončelininkių ir pedagogė Ramutė Kalnėnaitė baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją prof. Stefano Kaljanovo violončelės klasėje. Jai suteiktos visos kvalifikacinės kategorijos: solisto atlikėjo, kamerinio ansamblio atlikėjo, orkestro solisto, pedagogo. Ramutė Kalnėnaitė parengė koncertinių programų su Lietuvos bei užsienio muzikantais, buvo kvarteto „Akademija“ narė, įrašiusi nemažai muzikos Lietuvos radijo fondams.

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti