Aprašymas

Ar žmogaus fantazijos turi skambesį? Ar jis kito epochų tėkmėje? Ką reiškia fantazija muzikoje? Ar ji siekia išsilaisvinti iš jau egzistuojančių klasikinių žanrų, o gal jos tikslas – įsitvirtinti naujai?

Fantazijos žanro retrospektyvą, jo kaitą ir individualią klasicizmo ir romantizmo epochų kompozitorių pajautą gruodžio 1 d. koncertų salėje „Organum“ pristatys pianistas Rimantas Vingras. Pianistas, karjeros eigoje veikęs Sinsinatyje bei kituose JAV miestuose, vėliau gyvenęs ir kūręs Londone, didelę veiklos dalį skyrė visuomeninei veiklai, Lietuvos ir kitų Baltijos šalių kompozitorių muzikos pristatymui užsienyje. Švietėjiškos veiklos tąsa matoma ir pastarųjų metų atlikėjo darbuose Lietuvoje – 2018 m. Šiauliuose atkūrė Fortepijoninių duetų festivalį, yra šio festivalio meno vadovas ir rengėjas, šiuo metu užima Lietuvos kultūros tarybos eksperto pareigas.

Užgimęs renesanse, fantazijos žanras sulaukė didžiųjų baroko, klasicizmo ir romantizmo epochų kompozitorių palankumo. Pirminė muzikos kūrinio paskata – ne įtvirtintas kompozicinis žanras, o idėja ir laisva jos plėtotė. Koncerte skambėsianti W. A. Mozarto Fantazija c-moll, K. 475 reprezentuos klasikinį fantazijos suvokimą, L. van Beethoveno Sonata „Quasi una fantasia“ op. 27, Nr. 1, Es-dur parodys, kaip fantazijos idėja gali būti integruota į sonatos formą, o J. Brahmso Fantazijos op. 116 taps romantiškos dvasios išraiška. Koncerto pabaigoje Rimantas Vingras atliks J. Brahmso Intermezzi op. 117 – kūrinius, kurių pirminė paskirtis tapti jungtimi tarp stambesnės formos dalių. Tad pirmoji dalis – koncertas, antroji – jūsų unikalios fantazijos.    

 

PROGRAMA

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Fantazija c-moll, K. 475

Ludwig van Beethoven (1770-1827)

Sonata "Quasi una fantasiaop. 27, Nr. 1, Es-dur

Andante – Allegro – Andante

Allegro molto e vivace

Adagio con espressione

Allegro vivace

 

Johannes Brahms (1833-1897)

Fantazijos op. 116

1.     Capriccio. Presto energico

2.     Intermezzo.  Andante

3.     Capriccio. Allegro passionato

4.     Intermezzo. Adagio

5.     Intermezzo. Andante con grazia ed intimissimo sentimento

6.     Intermezzo. Andantino teneramente

7.     Capriccio. Allegro agitato

Intermezzi op. 117

1.     Andante moderato

2.     Andante non troppo e con molto espressione

3.     Andante con moto

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti