Aprašymas

BAROQUE CONTEMPO

Karolina Glinskaitė, vokalas

Silvija Pankūnaitė, vokalas

Vytis Smolskas, fortepijonas, aranžuotės

Simonas Šipavičius, saksofonas

Sopranas Karolina Glinskaitė, džiazo dainininkė Silvija Pankūnaitė ir pianistas Vytis Smolskas bendrą muzikinę veiklą pradėjo 2011 metais. Muzikantai sujungė du iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus muzikos stilius: baroką ir šiuolaikinį džiazą. Tačiau tai padarė ne atsitiktinai. Iš tiesų baroko laikotarpio muziką ir džiazą sieja esminiai panašumai. Vienas jų net sudaro džiazo pagrindą. Tai baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti intuityviai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas. Baroko laikais, kaip ir šiuolaikiniame džiaze, muzikos kūrinys buvo traktuojamas kaip gyvas, lankstus, atviras kaitai, akimirkos nuotaikai, pasiduodantis atlikėjo vaizduotei. Kūrėjai susitelkė į baroko ornamentikos iššifravimą, siekdami atskleisti impulsyviąją, o ne vienareikšmiškai įmantrią, patetišką epochos pusę.

Per penkeris kūrybos metus džiazo ir baroko sintezės sumanymą išplėtojęs trio, 2016 metais jį įamžino kompaktinėje plokštelėje. M.A.M.A apdovanojimo savininkas, aktyviai Lietuvoje ir užsienyje koncertuojantis pianistas Vytis Smolskas aranžavo visus kūrinius, įrašytus į albumą Įrašams trio pakvietė ypatingą svečią saksofonininką Simoną Šipavičių. Džiazo scenoje plačiai žinomas kaip grupės Sheep Got Waxed narys, talentingas muzikantas ir kompozitorius Simonas Šipavičius „Baroque Contempo“ instrumentuotę praturtino savita ekspresija.

Jau baroko meto muzikai kontrastų, antitezių pagrindu ieškojo priešybių jungties, o ir barokinis džiazas nėra visiškai naujas reiškinys. Tačiau „ Baroque Contempo“ kolektyvas, organiškai tapęs kvartetu, iškėlė sau ypatingą uždavinį baroko teori nes taisykles vertinti ne kaip apribojimus, o kaip begalinę išraiškos įvairovę ir pasiūlyti savitą šiuolaikinę senovinės vokalinės muzikos atlikimo interpretaciją. Bendromis jėgomis atrastas skambesys - tai muzikantų vaizduotės išraiška, kuri atspindi kiekvieno iš jų kūrybinį charakterį.

Harmonija - šio sumanymo Mūza. Dviejų dermių sąlyčio taškų beieškodami kūrėjai metaforiškai skatina siekti tolerancijos, bendrumo, dvasinės harmonijos. Baroque Contempo dalyvavo tarptautiniame judėjime „Bach in the Subways ““, festivaliuose Vilnius Mama Jazz “, "Kultūros naktis", "Muziejų naktis", „Muzikos savaitgaliai", Šv. Jurgio meno festivalyje, Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimuose "Auksinis feniksas" ir kt.

Grojant gyvai, šio kvarteto atliekamas barokas nusimeta perukus, suskleidžia vėduokles ir kaskart suskamba kitaip.

Programoje: A. Stradella, G. F. Händel, G. Bononcini, G. B. Pergolesi ir kitų kompozitorių kūriniai.


Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti