Aprašymas

Fortepijonų salonas “Organum” ir pianistas Lukas Geniušas pristato naujos kartos fortepijoną. Šio instrumento nuolatinio tobulinimo istorija jau viršija 300 metų nuo to laiko, kai italų meistras Bartolomeo Cristofori (1655 – 1731) sukūrė pirmąjį savo fortepiano. Fortepijono suklestėjimo amžius – tai maištingoji Romantizmo epocha, kai kūrėsi fortepijonų gamybos fabrikai, radosi naujos mechanikos ir medžio apdirbimo technologijos. Tai filosofinės, politinės, estetinės ir pramoninės minties lydinys, visuomenei atvėręs dideles ir puošnias koncertų sales. Muzikos kūryba ir menininko - muzikos atlikėjo statusas pasiekė neregėtas aukštumas. Toks jis išliko iki mūsų dienų.

Japonų projektuotojai ir meistrai kartu su žymiausiais pasaulio pianistais sukūrė fortepijoną didžiosioms pasaulio scenoms, plačiai klausytojų auditorijai. Jie suteikė instrumentui tai, kas įkūnija muzikos meno reikšmę žmonėms: skambesio galią ir gelmę. Naujasis YAMAHA CFX atveria atlikėjui dar didesnes muzikos atlikimo ir interpretacijos galimybes, ženkliai praplėsdamas saviraiškos ribas. “Kiekvienas menininkas gyvena dėl tokių akimirkų, kai muzika teka laisvai it srauni upė, kai atlikėjas ir fortepijonas tampa vieniu. To nepasieksi vien kasdieniu darbu - reikia tokio fortepijono, kuris veiktų it tavo kūno dalis, leistų perteikti platų jausmų ir emocijų spektrą, skambėtų išskirtiniu tembru ir atlieptų tyru rezonansu” – sako fortepijono kūrėjai. Jų instrumento idėja brandinta daugiau nei pusamžį, sujungiant praeities meistrų išmintį ir mūsų laikmečio inovacijas.

Mes galime didžiuotis, kad Lietuvoje atsirado vienas pirmųjų naujosios kartos YAMAHA CFX - šis fortepijonas dar tik pradeda savo triumfo kelią didžiosiose Europos scenose. Norime tikėti, kad jį palankiai įvertins ir Lietuvos muzikai. Dirbame, kad nauji fortepijonai atsirastų ne tik didžiosiose šalies salėse, bet ir mažų miestelių kultūros centruose, bibliotekose ir mokyklose. Mūsų ilgametė muzikos instrumentų prekybos patirtis ir koncertinė veikla rodo, jog fortepijonas gali puikiai pasitarnauti žmonių bendrystei. Todėl kviečiame į naujojo YAMAHA CFX pristatymą fortepijono meno mylėtojus, muzikos profesionalus ir kultūros vadybininkus.

Instrumentui muzikinę dvasią įkvėps Lietuvoje ir pasaulyje pripažintas pianistas ir jautrus fortepijonų žinovas Lukas Geniušas. Jo pasaulinė koncertinių erdvių patirtis ir įžvalgos mums padėjo išsirinkti instrumentą YAMAHA atstovybėje Hamburge. Šiam kultūrinio gyvenimo įvykiui skirta Franzo Schuberto ir Ferenco Liszto kūrinių programa atskleidžia naujojo fortepijono technines ir menines galias.

KONCERTO PROGRAMA

Lukas Geniušas (fortepijonas)

Franz Peter SCHUBERT (1797 – 1828)

Keturi Ekspromtai, D.899, op. 90 (1827)

Nr. 1 c-moll

Nr. 2 Es-dur

Nr. 3 Ges-dur

Nr. 4 As-dur

Ferenc LISZT (1811 – 1886)

Sonata fortepijonui h-moll, S.178 (1853)


Koncertą veda Gerūta Griniūtė

Nuo 18 val. veiks baras

Nuo 19 val. koncerto pradžia



Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti