Aprašymas

Vira Lozinsky (vokalas, Izraelis)
Yuri Povolotsky (fortepijonas, Izraelis)
Vira Lozinsky yra pripažinta kaip viena geriausių šiuolaikinių jidiš dainos atlikėjų. Dainininkė gimė Moldovoje, jos tėvas buvo poetas ir dramaturgas, įkūręs jidiš teatrą, o motina - iškili jidiš ir rumunų dainų atlikėja. Būdama 16 metų, Vira persikėlė į Izraelį ir, baigusi prestižinę Izraelio Rimono džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklą, susipažino su didžia jidiš dainininke Nechama Lifshitz, kuri tapo jos mokytoja ir globėja. Viros Lozinsky repertuare - liaudies, klasikinės ir šiuolaikinės jidiš dainos, o taip pat dainos Besarabijos, Lenkijos ir Lietuvos žydų poetų eilėmis.
Vira dirbo ir įrašinėjo su šiais tarptautiniais atlikėjais ir grupėmis: Beyond the Pale, The Klezmatics, Hankus Netsky ir kt. Ji dažnai pasirodo su Raananos simfoniniu orkestru ir dalyvauja žydų bei kituose muzikos festivaliuose visame pasaulyje. Vira yra išleidusi tris didelio pripažinimo sulaukusias solines jidiš dainų kompaktines plokšteles. Jos debiutinė kompaktinė plokštelė "Vayte Shtern" buvo nominuota 7-uosiuose Nepriklausomos muzikos apdovanojimuose (IMA) kaip geriausias World music albumas.
Jurijus Povolockis gimė Odesoje, Ukrainoje, baigė fortepijoną ir kompoziciją Maskvos Gnesinų muzikos akademijoje. Nuo 1991 m. Jurijus gyvena Izraelyje, yra Izraelio kompozitorių sąjungos narys. Pianistas pelnė prizus tarptautiniame Etninės muzikos konkurse Tel Avive (2000 m.) ir Tarptautiniame festivalyje "Sharq Taronalari" Samarkande (Uzbekija) (2003 m.).

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti