Aprašymas

Petras VYŠNIAUSKAS (saksofonas)
Ilona KLUSAITĖ (smuikas)
Goda STANIONYTĖ (fortepijonas)
Mykolas BAZARAS (fortepijonas)
Vilniuje dalyvaus Dainius Sverdiolas (vargonai)
Dalyvauja kompozitoriai Teisutis MAKAČINAS ir Zita BRUŽAITĖ

85-metį šiemet švenčiantis kompozitorius Teisutis Makačinas sako tebežiūrintis į dangų ir žvaigždes ir tuo besidžiaugiantis. Nuolat kaip klausytojas naujos muzikos pulsą palaikantis kompozitorius mano, kad kūrybai nepakanka vien įkvėpimo – muzikiniai šedevrai gimsta tik daug ir nuosekliai dirbant. Toks požiūris į kūrybą atsispindi ir paties T. Makačino kūrybos repertuare, išsiskiriančiame žanrų ir stilių gausa. Nors klausytojui labiausiai pažįstamos pagaulios T. Makačino dainos, tokios kaip „Vėjas man pasakė“, „Berniukai“, „Vėl namo, vėl namo“, akademinės kompozitoriaus kūrybos barai taip pat yra labai platūs ir įdomūs.
Kompozitoriaus paieškas ir atradimus akademinės muzikos srityje atskleis visas pluoštas pjesių smuikui ir fortepijonui. Populiarių melodijų kūrėjo talentas šįkart suskambės kamerinės muzikos pavidalu – siuitomis smuikui, saksofonui ir fortepijonui - tarsi iš kūrybos paraščių ištrauktomis improvizacijomis jo estradinių dainų motyvais.
Projekte skambėsianti T. Makačino muzika, įvairiausių šokių žingsniu, pavergia savo melodingumu, aštria ritmika, stebina gaiviomis harmoninėmis spalvomis bei drąsia polifonija. Kartais pjesės dvelkia šviesia nostalgija renesanso ar baroko laikams, kurią lyg „nušluoja“ pašėlęs valiūkiškas humoras. Visada jos skamba profesionaliai ir kviečia klausytoją pasinerti į gracingą šokių sūkurį.
Koncertinę programą pristatys saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas, smuikininkė I. Klusaitė, pianistai Goda Stanionytė ir Mykolas Bazaras.
Koncerte dalyvausiantį Teisutį Makačiną kalbins ir programą moderuos kompozitorė Zita Bružaitė.
Koncerto programoje skambės klausytojams mažiau žinoma kamerinė T. Makačino muzika, kurios idėja gimė asmeninės kompozitoriaus ir projekto iniciatorės smuikininkės Ilonos Klusaitės pažinties metu viename Birštono festivalių. I. Klusaitė pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo kelių pjesių smuikui ir fortepijonui. Šio bendradarbiavimo idėja kompozitoriui taip patiko, kad jis ėmėsi redaguoti ir transkribuoti savo senus kūrinius. O jie, įgavę naują pavidalą, virto ne tik koncertine programa, bet ir taps šiuo metu įrašinėjama kompaktine plokštele „Teisutis Makačinas. Šokio žingsniu. By Dancing Step“.

PROGRAMA:
Pjesės smuikui ir fortepijonui: Andante, prof. Domo Svirsko atminimui (2022)
Tango Krintanti žvaigždė (2022)
Trys šokiai (2018)
Menuetai ir valsai (2023)
Siuitos smuikui, saksofonui ir fortepijonui: Iš paraštės I (2023)
Iš paraštės II (2023)
Lietuviškas sąsiuvinis vargonams, penkios dalys (2011)
 
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, AGATA, LATGA, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija.
Projekto partneriai: Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“, Kauno filharmonija, Klaipėdos koncertų salė, Vilniaus koncertų salė „Organum“, Garso įrašų studija „Mama“.
Projektą rengia Kamerinės muzikos rėmimo fondas.

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Bendrinti