Description

OPUS 1
Anna GENIUŠIENĖ (fortepijonas)
Dalyvauja ir  Lukas GENIUŠAS (fortepijonas) 

"Galingas skambesys, stipri muzikinė asmenybė ir grynas virtuoziškumas...” ("Musical America")
"Reto pasišventimo ir įžvalgumo atlikimas" ("Onstage NTX")
2022 metų birželį pianistė Anna Geniušienė pasiekė išskirtinę profesinę aukštumą, pelniusi sidabro medalį prestižiniame "Cliburn" tarptautiniame pianistų konkurse JAV. Jos pasirodymą sulaikę kvapą stebėjo daugiau nei 9 milijonai žiūrovų. Naujos, daugiasluoksnės ir galingos Annos Geniušienės interpretacijos kelia tūkstančių gerbėjų susižavėjimą visame pasaulyje. Amerikoje Anna patyrė didžiausią triumfą.
Portalas "Musical America" ją paskelbė mėnesio jaunąja menininke, o 2023 m. birželį žurnalas "Pianist" išėjo su Annos nuotrauka viršelyje. Toliau sekė rečitaliai visame pasaulyje: Kennedy Centre Vašingtone, Wiener Konzerthaus Vienoje bei Grand Teton muzikos festivalyje; debiutiniai koncertai Ciuricho "Tonhalle" ir Bazelio "Stadtcasino", rečitalio metu pakeičiant Danielį Barenboimą; bendradarbiavimas su Taipėjaus ir Lietuvos simfoniniais orkestrais, dirigentais Gáboru Takács-Nagy, Eliahu Inbalu ir Migueliu Harth-Bedoya bei pianistais Wu Han ir Dmytro Choni.
2023 m. pasirodė naujausias Annos CD albumas "Berceuse" ("Lopšinės"). Tai giliai asmeniškas projektas, kuriame skamba lopšinės nuo Johno Fieldo ir Liszto iki Dutilleux ir Weinbergo.
Šiemet ji įrašys naują CD albumą kartu su savo vyru, pianistu Luku Geniušu.
2024-2027 m. Anna Geniušienė dalyvaus Lincolno centro kamerinės muzikos draugijos Bowerso programoje.
Gimusi Maskvoje 1991 m. Naujųjų metų dieną, Anna debiutavo rečitaliu Berlyno filharmonijos mažojoje salėje būdama vos septynerių. Nuo to laiko ji padarė įvairialypę ir įvairiapusę menininkės karjerą: koncertavo didžiausiose Šiaurės ir Pietų Amerikos, Europos ir Azijos salėse, pasirodė su garsiais dirigentais, tarp jų - Marin Alsop, Edwardu Gardneriu, Nicholasu McGeganu, Arvo Volmeriu, Gintaru Rinkevičiumi ir kitais. Muzikos atlikimo viršūnių Anna atkakliai siekė dalyvaudama svarbiausiuose tarptautiniuose pianistų konkursuose, tvirtai pasirodžiusi Lydso (laureatė ir finalininkė), P. Čaikovskio (pusfinalininkė) ir F. Busoni (trečioji vieta) konkursuose.
Anna Geniušienė 2015 m. baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją, o 2018 m. su pagyrimu ir išplėstiniu diplomu baigė Karališkosios muzikos akademijos Londone magistro studijas. Ji taip pat yra puiki fortepijono pedagogė, aktyviai veda meistriškumo kursus ir teisėjauja konkursuose. Šiuo metu Anna gyvena Lietuvoje, su vyru Luku augina du sūnus.
Tai jau ketvirtasis Annos Geniušienės rečitalis Organum koncertų salėje.
Lukas Geniušas yra vienas pačių ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos pianistų. Jo sukaupti svarbūs laimėjimai F. Chopino (2010) ir kituose svarbiausiuose konkursuose įtraukė pianistą į pasaulio atlikėjų elitą. Pasiekęs kūrybinę brandą, jis geba atverti giliausius muzikos klodus. Luko Geniušo įrašai ne kartą pelnė prestižinius apdovanojimus: 2019 m. pianistui įteiktas „Diapason d’OR“ prizas, 2022 m. kartu su Asmik Grigorian jis pelnė „Grammophone“ apdovanojimą, o 2023 m. – Tarptautinį klasikinės muzikos prizą (ICMA).

PROGRAMA
Muzio CLEMENTI (1752-1832)
Sonata Nr. 1 op.1 Es-dur
Fryderyk CHOPIN (1810-1849)
Rondo op.1 c-moll
Robert SCHUMANN (1810-1856)
Variacijos ABEGG tema, op.1
Mieczysław WEINBERG (1919-1996)
Lopšinė (Wiegenlied), op.1
PERTRAUKA
Lukas GENIUŠAS (fortepijonas)
Claude DEBUSSY (1862-1918)
Bergamo siuita
George ENESCU (1881-1955)
Noktiurnas Des-dur
Partneris:
LRT | KLASIKA

Photo and video

Share